اسکیت فری استایل رشته مانورها

يکشنبه 23 شهريور 1399
11:03
محمد موسوی

رشته اسکیت فری استایل یکی از رشته های جدیدی است که به شاخه های ورزش اسکیت اضافه شده است. دلیل این مسئله نیز عدم حضور این رشته بر روی پیست یخ بوده است. البته امروزه اسکیت هایی برای رشته اسکیت فری استایل روی یخ نیز طراحی و ساخته شده اند اما رشته هایی که از زمان دور بر روی یخ به صورت حرفه ای دنبال می شدند رشته های اسکیت هاکی، اسکیت سرعت و اسکیت نمایشی بوده اند. همین مسئله باعث شد تا در زمان پیدایش اسکیت های اینلاین شاخه خاصی به این رشته تعلق نگیرد. اما بعدها این رشته ظهور پیدا کرد و با سرعت بالایی رشد داشت. سرعت باورنکردنی رشد این رشته اسکیت به دلیل عدم نیاز به تجرهیزات ویژه بود.

البته کفش اسکیت فری استایل مانند رشته های دیگر اسکیت طراحی مخصوص به خود را دارد و هر روز در حال بهبود می باشد. شرکت های بزرگی برای تولید کفش فری استایل در تلاش هستند و مدل های مختلفی را وارد بازار کرده اند که بر اساس نوع مسابقات آن، کفش اسکیت نیز متفاوت خواهد بود.

اما چرا رشته اسکیت فری استایل چنین رشد چشم گیری داشته است؟

شاید چشم نواز بودن آن یکی از دلایل اصلی باشد. بازیکنان به صورت بسیار خلاقانه در بین مانع ها حرکت می کنند و سعی در این دارند که هرچه می توانند حرکات عجیب تری را اجرا کنند. بیننده نیز به طرز غیر قابل باوری خیره شده است تا شاید بتواند ترتیب حرکات را متوجه شود. البته که کار ساده ای نمی باشد. این حرکات وقتی جذاب تر می شوند که دو نفر به صورت پیر (pair) این حرکات را انجام دهند. اما اگر از شاخه بتل اسکیت فری استایل هم بیرون بیاییم اسکیت فری استایل شاخه سرعت هیجانی عجیب دارد. بازیکنان استارت می زنند و با سرعت هرچه تمام تر از داخل مانع ها حرکت می کنند تا مسیر را طی کنند. هر فردی که سریع تر و با کمترین خطا برسد برنده خواهد بود.

این مسئله همه را میخکوب می کندف نقس ها را در سینه حبس می کند که مبادا لحظه ای را از دست بدهند.

این است که رشته فری استایل در تمام شاخه هایش جذاب می باشد و شما می توانید با هر سن و سالی در آن شروع به فعالیت کنید و از آن لذت ببرید. اما برای موفقیت هرجه بیشتر در این رشته باید اسکی مخصوص به آن را نیز تهیه کنید. کفش اسکیت فری استایل حالت راکر در ترک و چرخ هایش دارد که باعث می شود ورزشکار این رشته قدرت مانو بیشتری داشته باشد. به اینصورت همیشه 3 چرخ به جای 4 چرخ درگیر می باشند که قدرت مانور آنها را افزایش می دهد.

خرید کفش اسکیت فری استایل نیز باید بهص ورت تخصصی و بر اساس سن، وزنف رشته انتخابی بازیکن به او پیشنهاد شود. این است که مشاوره در این زمینه اجتناب ناپذیر است و حضور یک فروشگاه اسکیت تخصصی عمیقا حس می شود. فروشنده نیز باید در این مورد اطلاعات دقیق داشته باشد و امنیت و موفقیت بازیکن برای او در اولویت باشد.

برای خرید کفش فری استایل می توانید به فروشگاه اسکیت تخصصی ما مراجعه کنید و مشاوره دقیق در این زمینه داشته باشید.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش اسکیت است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات