سرعت و انعطاف در اسکیت نمایشی روی یخ

دوشنبه 24 شهريور 1399
9:39
محمد موسوی

اسکیت نمایشی یا Figure Skating یکی از رشته های بسیار جذاب و پرطرفدار اسکیت می باشد. علاقه مندان زیادی در این رشته فعالیت دارند و همیشه سعی آنها بر این است که در اجرای حرکات پیشرفت داشته باشند و بتوانند در عرصه ملی و بین المللی مقام آوری کنند. رشته اسکیت نمایشی که در ایران به اسکیت هنری نیز معروف می باشد زیر نظر فدراسیون اسکیت فعالیت های خود را انجام می دهد. در گذشته فقط رشته اسکیت نمایشی اینلاین وجود داشت اما امروزه اسکیت نمایش روی یخ نیز در ایران به صورت جدی در حال پیگیری است و با وجود زمین حرفه ای آیس در تهران بسیاری از علاقه مندان این فرصت را پیدا کرده اند که بتوانند در این زمینه فعالیت کنند.

شما نیز می توانید با تهیه کفش اسکیت نمایشی روی یخ در این ورزش جذاب مشارکت داشته باشید و از بازی بر روی یخ لذت ببرید. حتی اگر برای شما مشکل است که همیشه در پیست یخ حاضر شوید می توانید کفش اسکیت نمایشی اینلاین داشته باشید و تمرینات خود را بر روی زمین اسکیت معمولی انجام دهید و برای تمرین روی یخ زمان کمتری را اختصاص دهید. به این ترتیب هم تمرینات خود را پیش برده اید و هم بر روی یخ پیشرفت سریع تری خواهید داشت.

اما برای خرید کفش اسکیت دقت داشته باشید که باید یک فروشگاه اسکیت معتبر را برای این کار انتخاب کنید. فروشگاهی که با نمایندگی ها در ارتباط باشد و بتواند بهترین کالا را در اختیارتان قرار دهد. معمولا آکادمی اسکیت هایی که قدرتمند می باشند فروشگاه اسکیت مجهزی نیز در محل پیست دارند که فروش لوازم تخصصی اسکیت را انجام دهد.

اما اگر بر روی پیست یخ بازی کرده باشید باید حس و حال خوب اسکیت بازی بر روی یخ را تجربه کرده باشید. همزمان با اسکیت کردن و شنیده شدن صدای یخ، بدن شما نیز به اینور و آنور سر می خوردف و نسیم خنکی با صورت شما برخورد خواهد داشت. چه چیزی بیشتر از یک ورزش زمستانی در یک هوای داغ می چسبد؟

اما این سرعت و حرکت به این طرف و آنطرف در حرکات اسکیت نمایشی از همه بیشتر مشهود می باشد. وقتی اسکیت هاکی روی یخ را تماشا می کنید اوج هیجان را خواهید داشت اما حرکات بیشتر به صورت یک استارت و استاپ می باشد. اسکیت سرعت نیز به همین صورت است. اما اسکیت نمایشی با شروع برنامه تمام توانمندی ورزشکار را می طلبد تا بتواند به صورت متناسب به اینطرف و آنطرف حرکت کند. چرخش های ناگهانی و مداوم و حرکات پا یا فوت ورک همه از قسمت های جدانشدنی اسکیت نمایشی می باشند.

همه جذابیت اسکیت نمایشی روی یخ در سرعت بسیار بالای آن می باشد و آماده شدن ورزشکار برای پرش های 3 دور و 4 دور خود هیجانی عجیب در بیننده ایجاد می کند. به یک باره از زمین بلند می شود و با سرعتی باور نکردنی حول محور عمودی به چرخش در می آید و چندمتر آنطرف تر فورد می آید. اگر فرود درست باشد بیننده نیز نفس راحتی می کشد. این پرش های چند دور توان بدنی بالایی را می طلبد و ورزشکار رشته اسکیت نمایشی باید بدنسازی های ویژه ای را نیز انجام دهد.

اگر شما نیز از علاقه مندان به رشته اسکیت نمایشی می باشید فرصت را از دست ندهید و برای یادگیری آن اقدام کنید. به محض ورود، ابتدا حرکات اسکیت پایه را فرا خواهید گرفت و کم کم به سراغ حرکات اسکیت نمایشی خواهید رفت و اگر تمرینات خود را به صورت مداوم دنبال کنید مطمئنا فرصت این را خواهید داشت که در مسابقات اسکیت نمایشی که به صورت رسمی برگزار می شود نیز حضور داشته باشید. آنوقت از یک بیننده صرف به یک بازیکن حرفه ای بدل شده اید و مطمئن باشید از این پروسه لذت خواهید برد.

برای کسب اطلاعات دقیق و به روز در مورد قسمت های مختلف اسکیت از جمله اخبار اسکیت جهانی می توانید به وبسایت آقای وحید شجاعی مراجعه کنید که مدیریت آکادمی اسکیت خرمشاد را نیز بر عهده دارند. برای ثبت نام در مجموعه اسکیت خرمشاد نیز می توانید در محل پیست حضور پیدا کنید تا بعد از تست های اولیه راهنمایی های لازم صورت گیرد.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش اسکیت است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات