بیماری کووید 19 و رشته اسکیت

جمعه 30 آبان 1399
10:02
محمد موسوی

این روزها نیز رشته اسکیت درگیر با بیماری کووید 19 از فعالیت های منسجم و مداوم خود محروم شده است. تمرین ها به صورت جسته و گریخته انجام می شوند و ساعت پیست ها بسیار محدود شده است و این محدودیت ها رو به افزایش نیز می باشد. بنابراین باید تمهیداتی اندیشید تا آمادگی جسمی و روحی ورزشکاران از بین نرود که این آمادگی برای ورزشکاران ملی بیش از باقی ورزشکاران اهمیت دارد.

مسابقات جهانی اسکیت در سال 2021 برگزار خواهند شد یا حداقل فعلا برنامه ریزی برای عدم برگزاری آن ها وجود ندارد. به همین دلیل باید ورزشکاران آمادگی خود را حفظ کنند و درست است که شرایط تمرین بسیار سخت می باشد اما رها کردن آن در چنین زمانی کاری بسیار مضر می باشد.

محدودیت ها در تمام دنیا اعمال شده است و مخصوص ایران نمی باشد بنابراین اگر ما بتوانیم با برنامه ای منسجم تمرینات انفرادی خود را ادامه دهیم و در مواقعی که شیوع بیماری در کنترل بیشتری است، تمرینات تیمی نیز داشته باشیم می توانیم آمادگی قابل قبولی برای شرکت در مسابقات جهانی از خود نشان دهیم.

این مسئله برای رشته های مختلف یکسان است و در رشته اسکیت نمایشی، اسکیت رول بال، اسکیت فری استایل، اسکیت هاکی و اسکیت سرعت تفاوتی نمی کند. همچنین انجام کارهای زیرساختی در دوران بیماری کووید 19 یکی از کارهای اساسی و صحیح می باشد.

یعنی اینکه تنها نباید به تمرینات فکر کنیم بلکه می توانیم فرهنگ سازی دقیق و درستی در زمینه اسکیت داشته باشیم تا به علاقه مندان این رشته ورزشی اضافه کنیم. بنابراین مشتاقان ورود به رشته های مختلف اسکیت افزایش پیدا می کند و استعدادهای ناب اینگونه است که مشخص می شوند.

به همین دلیل فدراسیون اسکیت با رایزنی هایی که با فدراسیون جهانی اسکیت داشته است رشته رینک هاکی را نیز به پکیج آموزشی اسکیت در ایران اضافه کرده است. سرپرست کمیته رینک هاکی که آقای وحید شجاعی می باشند یک فرد با تجربه و پرسابقه در زمینه اسکیت هستند و در مدت زمان تصدی این سمت برنامه های منسجمی برای رشد این شاخه در نظر دارند.

اسکیت کواد زیرشاخه های متنوعی دارد که شامل رولر دربی، رولر هاکی، اسکیت کواد نمایشی می شود و هم اکنون تنها اسکیت کواد هاکی راه اندازی شده است. شما نیز می توانید با تهیه لوازم رشته رینک هاکی در آن حضور پیدا کنید و برای عضویت در تیم ملی تمام تلاش خود را انجام دهید.

فدراسیون جهانی اسکیت نیز امکانات قابل توجهی برای رشد و توسعه این رشته ورزشی در اختیار ایران قرار می دهد. اعزام مدرس برای برگزاری کلاس های مربیگری نیز از دیگر اقدامات در حال انجام است.

اما تمرین اسکیت را فراموش نکنید، در هر فرصتی به صورت انفرادی یا تیمی تمرینات خود را انجام دهید. از مربیان باتجربه خود استفاده کنید تا بتوانید آمادگی فیزیکی خود را حفظ کنید.

همه امیدوار هستیم بیماری کووید 19 به طور کامل ریشه کن شود اما تا آن زمان باید این مسئله را وظیفه خود بدانید که در کنار حفظ سلامتی خود و دیگران تمرینات ورزشی را کنار نگذارید و برای حضور قدرتمند در مسابقات جهانی بهترین راندمان و خروجی از کار را بگیریم. تمرینات منسجم و به کارگیری اصولی دستورالعمل های بهداشتی باعث می شود تا بتوانیم با این بیماری به صورت طولانی مدت مبارزه کنیم.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش اسکیت است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات