اسکیت و پیشکسوتان

دوشنبه 22 دی 1399
16:27
محمد موسوی

رشته اسکیت در سال های اخیر دستخوش تغییرات بسیار زیادی شده است. تمام این تغییرات رو به رشد و توسعه بوده اند و امروز می توانیم شاهد شاخه های فعال زیر نظر فدراسیون اسکیت باشیم. شاخه هایی که در 20 سال قبل حتی به آن ها فکر هم نمی کردیم اما امروزه مدال آوریانی در این زمینه داریم. این از فداکاری بسیاری از افراد خبر می دهد که وقت و انرژی خود را اختصاص دادند بدون هیچ چشمداشت مالی تا فرهنگ استفاده از اسکیت را در جامعه ایجاد کنند. افرادی که آموزش نونهالان زمان گذشته را به دست گرفتند و به صورت حرفه ای این کار را به انجام رساندند.

انجمن های اسکیت، فدرسیون اسکیت و بسیاری از فعالیت های دیگر راه اندازی کردند تا اسکیت بتواند به عنوان یک ورزش مستقل در وزارت ورزش تعریف شود. امروزه فعالیت های فدراسیون اسکیت در زمینه های مختلفی در حال انجام است و این نوید را به اسکیت بازان می دهد که هر سال بهتر از سال گذشته فعالیت های آن ها در کشور و جامعه جهانی دنبال خواهد شد.

اگر نبود فعالیت پیشکسوتان اسکیت امروزه با چنین پیشرفتی مواجه نبودیم و شاید حتی اسکیت به حاشیه کشانده شده بود یعنی یکی از ورزش هایی بود که به صورت گروهی در ورزش های دیگر دسته بندی می شد اما شاخه های رشته اسکیت که شامل رشته اسکیت نمایشی، رشته اسکیت سرعت، رشته اسکیت فری استایل، رشته اسکیت هاکی ، رشته اسکیت رول بال، رشته اسکیت اگرسیو، رشته اسکیت برد و رشته اسکوتر می شود نشان از آن دارد که این رشته با چه دلسوزی پیگیری شده است و اکنون در این موقعیت قرار گرفته است.

اگر به این موارد شاخه های اسکیت روی یخ و اسکیت کواد اضافه شود این مسئله بسیار جذاب تر می شود یعنی تلاش هایی که برای توسعه اسکیت پایه در 20 تا 30 سال گذشته انجام شده است امروزه به اضافه شدن پکیج اسکیت روی یخ و اسکیت کواد به جامعه ورزشی ایران شده است.

رشته هایی که در جهان سابقه ای بسیار طولانی دارند اما در ایران فعال نبوده اند، تیم های ملی آیس هاکی تشکیل شدند که این نوید توسعه رشته اسکیت روی یخ را دارد. استعدادیابی های اسکیت روی یخ توسط مسئولین آن در حال انجام است و پیستی بسیار عالی و استاندارد در سطح جهانی در مجتمع ایران مال به نام آیس باکس تا سیس شده است.

این امکانات و زیرساخت ها میسر نمیشد اگر عزیزانی همواره دلسوزی این رشته ورزشی را انجام نمی دادند. تشکیل تیم های ملی، کمپ های تمرینی، وقت گذاشتن برای افراد و استعدادیابی تماما توسط افرادی صورت گرفته است که بدون چشمدات این مسائل را دنبال کرده اند. افرادی که شاید امروز نیز در صحنه اجرایی اسکیت حضور نداشته باشند اما تلاش های آن ها همواره ارج نهاده می شود.

رئیس فدراسیون اسکیت جنابآقای بهمن محمدرضایی نیز همواره از پیشکسوتان تقدیر و تشکر به عمل آورده اند و حضور آن ها و تجارب آن ها را یک اصل اساسی و مهم به شمار می آورند. استفاده از عزیزانی که سال ها دلسوز رشته ورزشی اسکیت بوده اند و اکنون نیز با راهنمایی های خود افراد را بهره مند می سازند.

اگر شما نیز می خواهید یکی از فعالین در رشته اسکیت باشید باید تمامی تلاش خود را به کار بندید و لزوما به خاطر چشمداشت مالی فعالیت نکنید. این گونه است که می توانیم نونهالان و نوجوانان را برای حضور در تیم های ملی آماده کنیم و در سال های آینده تیم های قدرتمندی از این حیث در اختیار داشته باشیم. افرادی که اگر فرهنگ آن ها به یک فرهنگ اسکیتی و ورزشی تبدیل شود می تواند افتخارآفرینان کشور در سال های آتی باشند.

پس اگر از دست ما کاری برمی آید که می توانیم آن را انجام دهیم حتی اگر مسئله مالی برای ما به دنبال ندارد آن را دریغ نکنیم تا بتوانیم به آینده ورزش اسکیت در کشور امیدوار باشیم و همانگونه که با قدرت و سرعت این ورزش پیش رفته است ادامه مسیر را با سرعت و قدرتی بیشتر طی کند.

تمامی حقوق این وب سایت متعلق به آموزش اسکیت است. | قدرت گرفته از Blogroz.ir| طراح قالب Blogroz.ir
× بستن تبلیغات